Vraj je taká doba. Plná slov bez významu.

Autor: Michaela Lobotková | 10.1.2018 o 9:21 | Karma článku: 3,42 | Prečítané:  909x

Troška sarkazmu a možno aj pravdy v krátkom článku. O slove, ktoré pozná každý a pritom často nechápeme jeho význam. 

        Občas sa mi nechce veriť tomu, čo vidím okolo seba. Zlo, závisť, faloš, nenávisť a dalo by sa menovať ešte kvantum ďalších negatívnych slov. Dobro, pravda, podpora, pomoc. Ó, aké ušľachtilé to slová. Zrazu neznamenajú nič. Len zopár bezvýznamných písmen. Zamysleli ste sa niekedy, koľkokrát ste povedali jedno obyčajné "ďakujem"? A čo pozdrav "dobrý deň" alebo len jednoduchý úsmev venovaný neznámemu človeku? Nič. Z ľudí sa pomaly, ale isto stráca cit, pochopenie a hlavne láska. 

          L.Á.S.K.A. Päť písmen. Dve samohlásky a tri spoluhlásky. Opäť len slovo. Väčšina z nás, si pri ňom predstaví mladý pár sediaci na lavičke v objatí, plus nejaká tá pusa či úsmev. A potom čo? "Vieš čo mojko, neklape nám to." O dva dni, už milá slečna, zverejní na sociálnych sieťach fotky s iným. A bola to taká láska, skoro až na svadbu. Chvalabohu, žiadna sa nekonala. Fajn, pokračujme ďalej. Alkohol - metla ľudstva, vždy pomotá aj najviac "zaláskovaných". Vraj to robia len muži, keď sú opití. Omyl! No, a prejdime rovno k manželstvám. Štyri hádky za sebou, znamenajú krízu manželstva. Päť rokov spolu, s chodením a zásnubami osem. Hrdličky, prečo ste sa brali keď vám to neklape? Ale čo už, taká je doba! Moji starí rodičia, z otcovej a matkinej strany sa brali z donútenia a vydržali spolu viac ako päťdesiat rokov. Paradoxom boli slzy na pohrebe, v prípade jednej aj druhej starej matky. To preto, lebo taká bola doba? Dnes máme všetci na výber s kým môžeme žiť, rodičia nám už neprikazujú vziať si toho alebo tú, lebo majú doma kone, kravy, svine a neviem čo ešte. Tam tá láska nebola, ale vznikol aspoň cit. Dnes všetko začína ako veľká láska, ale cit umiera ako prvý. 

          Niekto isto bude súhlasiť, niekto možno nie. Treba však občas zhodiť ružové okuliare a pozerať sa na svet, v ktorom žijeme trochu realisticky. Na druhú stranu nikto nie je šťastný, keď je sám. Preto hľadajte skutočnú lásku, aby ste mohli vyvrátiť to známe tvrdenie: "Taká je doba!" A nerobte z nej len slovo, ale niečo skutočné, jedinečné, niečo dlhotrvajúce bez záručnej doby.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Odborník: Máme dôkazy, že Mayovia zmizli zo dňa na deň

Slovák Milan Kováč hovorí o veľkom objave.

DOMOV

Kiska priniesol Bezákovi dar od pápeža Františka

Pápež odovzdal Kiskovi počas audiencie dar pre Bezáka.


Už ste čítali?